Service
E-kereskedelem, webáruház, webshop – ma már mindenki tudja, mit jelentenek ezek a szavak
Az elektronikus kereskedelem Magyarországon is rohamosan fejlődik. Egyre többen értékesítik termékeiket webshop segítségével. Sokan hiszik azt még ma is, hogy ez a gyors meggazdagodás útja – minimális befektetéssel. Ez nagy tévedés!
Ön is webáruházat szeretne üzemeltetni?
Az első nagy dilemma: webáruház bérlés vagy egyedi fejlesztés? A válasz nem is olyan egyszerű, hiszen sok összetevője van, hogy ki miért szeretne e-kereskedelmet folytatni. Más a helyzet akkor, amikor pl. egy kismama szeretne ezzel hozzájárulni a család költségvetéséhez és megint egy másik helyzet az, amikor komoly termékskálával, megfelelő tőkével rendelkezünk, hosszú távban, majdani passzív jövedelemben gondolkodunk.

Webáruház bérlés előnyök-hátrányok
Előnyök:
- Gyorsan elindítható, mivel az alapfunkciók rendelkezésre állnak
- Nincs külön tárhely díj
- Folyamatosan fejlesztik
- Van hozzá ügyfélszolgálat, ha segítségre van szükségünk
- Kiegészítő szolgáltatások igényelhetőek
Hátrányok:
- Korlátozott funkcionalitás
- Csak a bérlés időtartamára van webáruházunk
- A fejlesztések gyakran nem abba az irányba történnek, ami nekünk előnyös lenne
- Minimális lehetőségek egyedi design kialakítására
E-kereskedelem saját, egyedi fejlesztésű webáruház keretében
Az egyedi webáruház nem attól lesz egyedi, hogy küllemre más, mint a többi! Ugyan a legtöbb bérelt webshop is egyedi arculatot kap, mégsem ez a lényeg.
Egyedi webáruház alatt azt értjük, hogy egyedi funkciókat, saját termékeinkre-szolgáltatásainkra, egyedi igényeinkre szabott e-kereskedelmi rendszert hozunk létre. Ez a döntés komoly, összetett szoftvert igényel. Sokan ezért választják –átmenetként a bérelt és az egyedi fejlesztésű webshop között- a készen kapható webáruház motorok valamelyikét, mint pl. a Magento, Opencart vagy a WooCommerce. Egy bérelt webshophoz képest sokkal jobban igényeinkhez alakíthatjuk, de tudomásul kell vennünk, hogy ahogyan minden „kész” rendszernek, ezeknek is megvannak a korlátai.
Ha olyan méretekben gondolkodunk, mint pl. a mall.hu, akkor valószínűleg Önnek a sikeres e-kereskedelem megvalósításához egyedi fejlesztésű webáruházra van szüksége.
E-kereskedelem jogi háttere, ÁSZF, Szerződési feltételek, GDPR és egyéb fontos tennivalók
Az e-kereskedelem törvényben meghatározott módon üzemeltethető. Minden webáruház működtetéséhez meg kell felelnünk az előírásoknak. Webshop bérlés esetén ehhez a bérbeadó cégtől általában kapunk iránymutatást a tennivalókat illetően, továbbá szabvány dokumentumokkal is segítik munkánkat. Egyedi fejlesztésű webáruháznál azonban mindenképpen szükségünk lesz hozzáértő szakember(ek) segítségére is.
Amennyiben nem biztos benne, hogy céljai megvalósításához melyik megoldás lesz a legcélravezetőbb, szaktanácsadással is szívesen segítünk a döntésben.